Ольга Фролова
Рейтинг
0.00
Сила
0.42

Ольга Фролова

o-frolova

avatar
Поки держава не створить умов для легальних таксистів,і не прибере з вулиць тих, хто не маючи жодних документів і дозволів «працює», до тих пір свавілля не зупинити. До тих пір цінові межі будуть коливатись, залежно від уподобань керівників служб таксі.
Кілька років працювала у сфері пасажирських перевезень, чудово знаю яким чином ІДС ( як посередник між пасажиром і водієм ) здатна створити неможливі умови для нормального і комфортного обслуговування пасажирів. Починаючи з того, що на роботу диспетчера беруть аби кого, без огляду на всіляку профпридатність, культуру мовлення, поведінки, знання міста і розуміння потреб телефонуючих.
Чим меньший рівень доходу у громадян, тим менше у них можливості користуватись таксі. Отже і ті, хто таксує, аби прогодувати свою сім'ю, також мусять виживати. Одразу скажу: так, у таксі майже 60% водіїв це:
1) Ті, хто думає, що тут потрібна лише лопата гроші загрібати ( дуже швидко розчаровуються)
2) ті, хто бажає розваг ( вони працюють у нічний час і майже ніколи не беруть замовлення, крім барів, ресторанів, нічних клубів)
3) молодь до 21 року ( мама- тато подарували машину, аби дитятко мало чим зайнятись і не пиячило. На практиці ІДС має найбільше проблем з такими «водіями» — вони не знають міста, не мають культури поведінки, порушують правила дорожнього руху)
4) пенсіонери, котрим сумно сидіти вдома. ( Дуже часто вони створюють додаткові проблеми роботі ІДС і колег, з причини «недочув», «недозрозумів», і т. п. Дуже часто багато не працюють: «виїхав заробити собі на пляшку пива і ковбасу, і онукам на школадку (с)»)
Отже залишається відсотків 40 тих, хто справді здатен серйозно працювати. З цих 40% менше, ніж 0,5% легальні таксисти. Тобто ті, хто має таксометр, є приватним підприємцем, отримав патент, свідоцтво, платить усі податки і відрахування у ПФ. Решта, це ті, хто кладе наші з вами гроші у свою кишеню. Можна зрозуміти небажання легалізуватися. Для прикладу, мій чоловік, уже 5 років є легальним таксистом. Кожен квартал потрібно заплатити майже 1000 тис. гривень у ПФ, 300 грн. у податкову, ще майже 1000 грн. коштує страхування. І це при тому, що у нормальний день він може заробити від 100 до 150 грн. від ранку до вечора. Додайте бензин, амортизацію, техогляд ( таксі повинні його проходити), плату за ефір ( 300грн. ) і решту дрібних, але необхідних витрат.
Але, кого це цікавить? У людей виробився стереотип: таксист? оо… гроші з людей дере, розкошує,, наживається на нас…
Наживаються на нас нелегали і приватні перевізники. Аби вас не дурили є кілька простих порад:
1) викликайте машину тільки через ІДС. Тільки у такому випадку ви зможете довести вину водія, якщо він вас обрахував, був нечемним і т. п. Ніколи не беріть машину «з бордюра», навіть якщо у неї на даху «гребінець» фірми- перевізника.
2) Не сідайте в машину, котра прийшла за викликом, але у неї немає лайтбокса на даху, або наліпок на дверцятах машини у вигляді «шахових клітинок», або логотипу фірми.
3)Намагайтесь не користуватися машинами, у котрих відсутній таксометр. Ваше право просити диспетчера, щоб у авто був встановлений цей пристрій.
4) За наявності таксометра уважно спостерігайте який режим світиться на табло пристрою. Водій повинен його увімкнути тільки з моменту посадки пасажирів у авто, або якщо пасажирів тривалий час немає, то після 5 хвилин очікування, включається режим «простій», котрий рахує простій залежно від тарифу конкретної служби.
5) Уважно дивіться ЩО саме показує табло таксометра. Зазвичай, на момент посадки пассажира, на табло повинна бути лише ціна «за посадку» ( у нашому місті вона складає 12 грн. ) Від цієї цифри і повинен починатися відлік.
6) Якщо ви помітили, що водій неадекватний, є ознаки алкогольного чи наркотичного сп'яніння, водій перевищує швидкість, не реагує на прохання пасажирів, не соромтеся вигадати причину зупинки ( «ой, мені треба саме у цей магазин, зупиніть будь- ласка», або «боже, я забула вимкнути газ на плиті вдома»… будь що)розрахуйтеся за відстань, яку ви проїхали, і одразу телефонуйте у службу, де ви замовили авто.
7) Якщо ви сіли у авто, і помітили, що у салоні сміття, тютюновий дим, сидіння дуже брудні, ваше право вимагати від диспетчера нову машину.
Дуже часто перше враження справляє саме диспетчер. Отож, якщо вам не сподобалось як з вами розмовляють при прийомі заказу, не вагайтесь — телефонуйте у іншу службу. За свої кошти ви маєте право на якісне обслуговування. Будьмо чемні один з одним!